Przeskocz do głównej zawartości
Partnerzy
o projekcie
Wydarzenia
Oferta projektu
Szkoły zawodowe
FAQ
Kontakt
Przejdź do wyszukiwania
 

 Wprowadzenie

 

W ofercie projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” obok branżowych kursów zawodowych dla uczniów, umożliwiających zdobycie dodatkowych umiejętności i kwalifikacji dostępne były również zajęcia z kompetencji kluczowych z zakresu zajęć matematyczno-przyrodniczych, ICT, języków obcych oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego. W momencie uruchamiania projektu zdiagnozowano, że na rynku nie ma spójnych materiałów dot. kompetencji kluczowych w kontekście kształcenia zawodowego. W związku z powyższym w ramach zadania pn. Projektowe Centrum Wsparcia Edukacji wypracowane zostały  m.in. treści edukacyjne, których celem była standaryzacja zajęć dodatkowych z kompetencji kluczowych w formie ramowych programów zajęć oraz pakietów edukacyjnych.

W trakcie  projektu prowadzono również działania dotyczące pilotażowego przedsięwzięcia pn. Małopolska Chmura Edukacyjna, obejmujące m.in prowadzenie zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych w dwóch obszarach tematycznych: język angielski zawodowy oraz budownictwo dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych (techników).

Wszelkie treści edukacyjne wypracowane na potrzeby realizacji projektu na bieżąco udostępniano za pomocą strony internetowej. Zachęcamy do ich dalszego wykorzystywania w nowym okresie programowania.

 

 Scenariusze online

 Pakiety Edukacyjne

 ramowe programy zajęć

 ewaluacja